Op woensdag 2 juli 2025 op de openingsdag van het UEFA Women’s Euro 2025 in Zwitserland waren er in groep A overwinningen voor Finland tegen Ijsland en voor Noorwegen dat van een achterstand terugkwam om het gastland te verslaan.
De toeschouwers kregen op de openingsdag meteen doelpunten te zien, maar ook een owngoal, een gemiste strafschop, een rode kaart, een VAR-tussenkomst, etc.
Enkele opvallende feiten waren verder:
*De 100ste cap voor Natalia Kuikka voor het Finse nationale team;
*De eerste gele kaart van het tornooi was voor Eva Nyström (Finland) na 3 minuten in het duel tegen Ijsland;
*Glodis Vigossdottir, de captain van Ijsland, moest als eerste op dit tornooi gewisseld worden. Dat gebeurde tijdens de rust toen ze vervangen werd door Saedis Heidarsdottir;
*Haar teamgenote Hildur Antonsdottir kreeg dan weer in het begin van de tweede helft de eerste rode kaart van het tornooi (na 2 gele kaarten in de 52ste en 58ste minuut);
*De Finse Katariina Kosola, die voor het Zweedse Malmö FF uitkomt, lukte het eerste doelpunt van het EK 2025;
*Finland won voor het eerst een EK-eindrondeduel sinds woensdag 26 augustus 2009 toen het in het Olympisch Stadion van Helsinki met 2-1 Nederland versloeg;
*Nadine Riesen, die voor Eintracht Frankfurt uitkomt, lukte het openingsdoelpunt van het tornooi voor gastland Zwitserland, dat wel als eerste organiserend land ooit zijn eerste wedstrijd van het tornooi verloor;
*Ada Hegerberg lukte in Basel haar 50ste interlanddoelpunt voor Noorwegen. Het was haar 2de doelpunt op een EK-eindronde. De vorige keer dat ze raak trof was op 22 juli 2013 in het Zweedse Kalmar toen ze de 3-0 lukte in de met 3-1 gewonnen kwartfinale tegen Spanje!
*Met 34.063 toeschouwers was het duel tussen Zwitserland en Noorwegen de drukst bezochte vrouwenvoetbalwedstrijd ooit in Zwitserland!
Dit waren de doelpuntenmakers:
*Groep A – Speeldag 1:
Finland – Ijsland 1-0 (rust: 0-0);
Doelpunt: 70′ Katariina Kosola 1-0.
Rode kaart: 58′ Hildur Antonsdottir (Ijsland) (na 2x geel).
Toeschouwers: 7.683 in Thun.
Zwitserland – Noorwegen 1-2 (rust: 1-0);
Doelpunten: 28′ Nadine Riesen 1-0, 54′ Ada Hegerberg 1-1, 58′ Julia Stierli 1-2 owngoal.
Bijzonderheid: 70′ Ada Hegerberg (Noorwegen) trapt strafschop na handspel van Géraldine Reuteler naast het Zwitserse doel!
Toeschouwers: 34.063 in Basel.
*De stand na de openingsdag in groep A:
Noorwegen 1-3 (2-1);
Finland 1-3 (1-0);
Zwitserland 1-0 (1-2);
Ijsland 1-0 (0-1);
***De volgende wedstrijden in groep A zijn:
Zondag 6 juli 2025:
Noorwegen – Finland (18u in Sion);
Zwitserland – Ijsland (21u in Bern);
Donderdag 10 juli 2025:
Finland – Zwitserland (21u in Genève);
Noorwegen – Ijsland (21u in Thun).
Voor meer over Finland – Ijsland ga naar:
UEFA.com – UEFA Women’s Euro 2025
Voor meer over Zwitserland – Noorwegen ga naar:
UEFA.com – UEFA Women’s Euro 2025