Het is bijna zover. Op dinsdag 7 oktober 2025 mag OH Leuven Women in het Stade Charléty in Parijs debuteren in de League Phase van de UEFA Women’s Champions League. Voor RSC Anderlecht staat op woensdagavond in Deinze de heenwedstrijd van de tweede ronde in de UEFA Women’s Europa Cup op het programma.
De League Phase van de UEFA Women’s Champions League gaat op dinsdag 7 oktober 2025 voor het eerst van start met 18 clubs. Het zijn 18 clubs uit 10 verschillende landen, 10 landskampioenen, 8 nationale bekerwinnaars waarvan er 7 ook de dubbel hebben gewonnen (alleen Paris FC dat de Lyon landskampioen zag worden, OH Leuven Women en Benfica lukte dat niet) en 3 ex-winnaars van de belangrijkste trofee in het Europese vrouwenvoetbal namelijk titelverdediger Arsenal, de verliezende finalist van vorig seizoen FC Barcelona en de ploeg die de trofee het vaakst won namelijk Olympique Lyonnais Lyonnes!
De eerste Belgische deelname aan de echte UEFA Women’s Champions League vanaf dit seizoen met een League Phase is een primeur voor het Belgische vrouwenvoetbal maar toch is er nog altijd een club die destijds in de UEFA Women’s Cup de kwartfinale haalde. Het lukte Rapide Wezemaal in het seizoen 2007-08 toen het uiteindelijk werd uitgeschakeld door het Zweedse Umea, de latere verliezende finalist met de Braziliaanse legende Marta in de ploeg maar verder ook Hanna Ljungberg en het jonge Zwitserse talent Ramona Bachmann. Rapide Wezemaal week destijds uit naar Stayen om deze kwartfinale af te werken. Op woensdag 14 november 2007 werd het in Sint-Truiden 0-4. De week nadien op donderdag 22 november 2007 ging Rapide Wezemaal met een tenniscore de boot in. Het werd in Gammliavallen 6-0.

OH Leuven Women na de kwalificatie voor de League Phase op donderdag 18 september 2025! Foto – (c) Sportpix.be / Sevil Oktem
Ging het toen om heen- en terugwedstrijden met rechtstreekse uitschakeling dan ziet het Europese avontuur van OH Leuven Women er dit keer wel helemaal anders uit. Het begon thuis met duels tegen SFK 2000 Sarajevo (2-1-winst na verlengingen) en tegen Rosengard (3-2-winst). Daarna mocht het zowel de heen- als de terugwedstrijd op verzoek van het Oekraïnse Vorskla Poltava in eigen huis afwerken wat resulteerde in een overwinning (0-2 uit) en een scoreloos gelijkspel (0-0). OH Leuven Women bereikte zo deze League Phase en het mag nu dus op dinsdagavond 7 oktober 2025 in Parijs voor het eerst een Europees uitduel spelen. Het wordt op bezoek bij de Franse bekerhouder Paris FC, dat onder leiding staat van ex-Frans international Sandrine Soubeyrand, al hun 5de Europese wedstrijd van in totaal zeker 10 internationale duels, de laatste op woensdag 17 december 2025 thuis tegen titelverdediger Arsenal. Maar het gegeven is anders want het gaat nu om punten sprokkelen en doelpunten maken om na 6 speeldagen tegen 6 verschillende teams zo hoog mogelijk in het klassement met 18 teams te eindigen. Haalt het de top 4 dan mag het door naar de kwartfinales in maart en april 2026. Eindigt het tussen de 5de en de 12de plaats dan speelt het nog 2 extra Europese duels om die kwartfinale te halen in februari 2026. Komt het uit tussen plaats 13 en plaats 18 dan zit het Europese avontuur er op. De finale van dit tornooi is dit seizoen overigens eind mei in Oslo. Het eerste duel van OH Leuven Women is rechtstreeks te zien op Ketnet!
Het parcours van RSC Anderlecht ziet er anders uit want in de UEFA Women’s Europa Cup 2025/26 speelt vrouwelijk paars-wit alleen heen- en terugwedstrijden met rechtstreekse uitschakeling. Zelfs de finale gaat over twee duels waardoor elke finalist zich van een duel voor eigen publiek verzekerd ziet. Tegen het Cypriotische Aris Limassol liep dat vlot met ruime overwinninigen uit en thuis. In Deinze werd overigens al geschiedenis geschreven want Mickaëlle Cardia lukte tegen Aris Limassol de voorlopig snelste goal in deze nieuwe competitie. Het wordt uitkijken hoe het nu verder loopt in de tweede kwalificatieronde eerst thuis tegen het Portugese SC Braga. Die wedstrijden zijn rechtstreeks te bekijken in Deinze of op Mauve TV.
Bekijk het doelpunt van Mickaëlla Cardia voor RSC Anderlecht tegen Aris Limassol via:
Lees over Rapide Wezemaal – Umea via:
UEFA.com – UEFA Women’s Cup 2007/08
Bekijk beelden uit het VRT-archief van destijds met commentaar van Stefaan Lammens:
Lees over Umea – Rapide Wezemaal via:
Lees ook nog over OH Leuven Women via:
En beluister hun podcast via:
Of hier dankzij OH Leuven TV:
Volg de tussenstanden en resultaten in de UEFA Women’s Champions League via:
Website UEFA.com – UWCL League Phase 2025/26
Volg de tussenstanden en resultaten in de UEFA Women’s Europa Cup via:
Website UEFA.com – UEFA Women’s Europa Cup 2025/26


