Op dinsdag 4 november 2025 werd er in de gebouwen van de UEFA in het Zwitserse Nyon geloot voor de samenstelling van de kwalificatiegroepen in de League A, League B en League C van het Europese vrouwenvoetbal op weg naar het volgende WK, dat in 2027 in Brazilië zal plaatsvinden.
Nieuwe ontmoetingen met wereldkampioen Spanje, Europees kampioen Engeland of buurland Nederland zaten er dit keer niet in voor de Belgian Red Flames want ze zijn vorige week dinsdag 28 oktober 2025 in Leuven na hun uitschakeling door Ierland naar de B-League gedegradeerd. De affiches zouden dus zeker al een stuk minder aantrekkelijk zijn. Maar Virginia Torrecilla, ex-Spaans international die in 2020 succesvol geopereerd werd aan een hersentumor en vervolgens terug ging voetballen, zorgde toch voor twee leuke tegenstanders voor het Belgische nationale vrouwenteam dat op weg naar Braziliê verder zal geleid worden door Elisabet Gunnarsdottir aangezien Peter Willems, de CEO van de Belgische Voetbalbond RBFA, ondanks twee teleurstellingen in 2025 (een vroege uitschakeling begin juli op het UEFA Women’s Euro in Zwitserland en een degradatie eind oktober naar de B-League) geen reden zag om de samenwerking stop te zetten.

Erin Cuthbert van Chelsea Justine Vanhaevermaet in haar rug tijdens de vorige België – Schotland in Leulven op vrijdag 1 december 2023! Foto – (c) Sportpix.be / Sevil Oktem
België, op papier het sterkste team in de B-League, kwam in de groep B4 terecht. Het krijgt daar als tegenstanders Schotland, dat in 2024 in de allereerste editie van de UEFA Women’s Nations League nog tweemaal gelijkspeelde tegen de Belgian Red Flames (zowel op Hampden Park in Glasgow als in Leuven werd het 1-1), Israel en buurland Luxemburg met een aantal speelsters die al in België gevoetbald hebben zoals Laura Miller en Caroline Jorge (allebei Standard).

Luxemburg met captain Laura Miller (ex-Standard) mag het opnemen tegen de Belgian Red Flames. Foto – (c) Sportpix.be / Sevil Oktem
Virginia Torrecilla zorgde bij de loting ook voor een nieuwe dubbele ontmoeting tussen wereldkampioen Spanje en Europees kampioen Engeland op weg naar het volgende WK, het tiende ooit en het allereerste dat in Zuid-Amerika zal plaatsvinden. Deze twee toplanden mogen het dit keer in groep A3 opnemen tegen Ijsland en Oekraïne. Ierland, het team dat België uit de A-League kegelde, mag het in 2026 in groep A2 opnemen tegen Frankrijk, Nederland en Polen. Verder hebben we nog in groep A1 Zweden, Italië, Denemarken en Servië en in groep A4 Duitsland, Noorwegen, Oostenrijk en Slovenië. Deze 16 landen zijn overigens nu al zeker van deelname aan de play-offs richting Brazilië.

Virginia Torricella (helemaal) rechts zorgde voor een nieuw duel tussen Spanje en Engeland! Foto – (c) UEFA.com
De 6 kwalificatiewedstrijden in alle groepen vinden plaats tussen dinsdag 3 maart 2026 en dinsdag 9 juni 2026. De 4 groepswinnaars in de A-League zijn zeker van een trip naar het WK. Daarna zijn er nog 7 tickets beschikbaar via de play-offs. Daarbij zullen dus 12 landen uit de A-League aantreden die geen groepswinnaar werden net als 12 teams uit de B-League (de top 3 van elke groep) en 8 teams uit de C-League (de groepswinnaars en de twee beste tweedes). Na twee rondes met in totaal 24 wedstrijden zijn er uiteindelijk 7 landen die zich plaatsen voor het WK. Daarnaast is er nog een ticket voor het WK beschikbaar via een intercontinentale play-off en dat ticket gaat naar de winnaar van de laatste play-off die het laagst in de ranking staat na alle EK-kwalificatieduels voor dit WK.
Willen de Belgian Red Flames het WK 2027 in Brazilië bereiken dan moeten ze 1ste, 2de of 3de eindigen in hun groep in de B-League en vervolgens de betere zijn in twee heen- en terugwedstrijden in de play-offs.
Tot slot nog meegeven dat de Belgian Red Flames zich nog nooit wistten te plaatsen voor een WK-eindronde. Bij het vorige WK, dat van 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland, bereikte het team van bondscoach Ives Serneels de play-offs maar daarbij werd het in de eerste ronde al uitgeschakeld na verlies op bezoek bij Portugal, dat zich uiteindelijk ook voor de eerste keer voor een WK wist te plaatsen!
***De data van de wedstrijden zijn inmiddels ook al bekend:
Matchday 1: Dinsdag 3 Maart 2026;
Matchday 2: Zaterdag 7 Maart 2026;
Matchday 3: Dinsdag 14 April 2026;
Matchday 4: Zaterdag 18 April 2026;
Matchday 5: Vrijdag 5 Juni 2026;
Matchday 6: Dinsdag 9 Juni 2026;
***De data van de play-offs zijn ook al bekend:
De loting voor de playoffs ronde 1 en ronde 2: Woensdag 24 juni 2026;
Play-off ronde 1 (heen- en terug): Woensdag 7 – Dinsdag 13 oktober 2026;
Play-off ronde 2 (heen- en terug): Donderdag 26 november – Zaterdag 5 december 2026;
Intercontinentale Play-offs: februari 2027;
WK-eindronde: Woensdag 24 juni tot zondag 25 juli 2027 in Brazilië.
Lees nog meer hierover via:
UEFA.com – Europese voorronde – WK Brazilië 2027
En via:
UEFA.com – Europese voorronde – loting – WK Brazilië 2027




