Share

RSC Anderlecht heeft op zaterdag 30 mei 2026 voor de twaalfde keer de Beker van België gewonnen in het vrouwenvoetbal. Vrouwelijk paars-wit won in de finale in de Easi Arena in La Louvière tegen SV Zulte Waregem, dat voor de allereerste keer een finale speelde.

Ploegen en scheidsrechters staan klaar voor de finale van de Beker van België 2026 tussen RSC Anderlecht en SV Zulte Waregem in de Easi Arena van La Louvière! Foto – (c) Sportpix.be / Sevil Oktem

SV Zulte Waregem had een flink aantal bussen met fans meegebracht naar de Easi Arena om Essevee Women, voor het laatst onder leiding van coach Audrey Demoustier, aan te moedigen. SV Zulte Waregem was immers de underdog tegen RSC Anderlecht, dat al elf keer eerder de Beker van België won en nu onder leiding van Dennis Moerman (vorig jaar gebeurde dat nog onder leiding van Farid Goreishvand) voor het tweede jaar op rij in de finale stond. In de drukkende hitte klom RSCA Women al in de negende minuut op voorsprong toen Hillary Damman, de doelvrouw van SV Zulte Waregem, bij een hoekschop vanop links van Karlijn Helsen onder de bal doorging en Nikki Ijzerman met het hoofd kon scoren (1-0). Even over het halfuur na de drankpauze en toen het door de felle regen al wat koeler was geworden kopte Luna Vanzeir op aangeven van de afscheidnemende Laura De Neve de dubbele voorsprong op het bord (2-0).

Luna Vanzeir bedankt de afscheidnemende Laura De Neve voor de assist bij haar doelpunt in de finale van de Beker van België! Foto – (c) Sportpix.be / Sevil Oktem

In de tweede helft hield SV Zulte Waregem beter stand en kon het ook eventjes voor gevaar zorgen maar het finale woord was voor Nikki Ijzerman, die bij haar afscheid aan de club, voor een tweede keer met het hoofd scoorde opnieuw na een hoekschop vanop rechts van Karlijn Helsen (3-0). In de vierde minuut van de toegevoegde tijd mocht Belgiê dan definitief afscheid nemen van de carrière als speelster van RSCA-icoon Laura De Neve. Ze kreeg een welverdiende applausvervanging en mocht even later na de 3-0-winst ook de 12de Beker van België voor de club in ontvangst nemen.

Nikki Ijzerman (2 goals) in duel met Daisy Baudewijns (SV Zulte Waregem). Karlijn Helsen rechts en goed voor 2 assists volgt van nabij! Foto – (c) Sportpix.be / Dirk Vuylsteke

De vorige keer dat RSC Anderlecht de Beker van België won was in 2022 in Mechelen tegen Standard toen het ook met 3-0 won. Nadien veroverde Standard twee keer de Beker van België (in 2023 op Sclessin tegen KRC Genk Ladies 3-0 na verlengingen en vorig jaar in 2025 met 1-0 tegen RSC Anderlecht in Leuven). Club YLA won de Beker van België in 2024 met 4-2 na strafschoppen in Leuven tegen OH Leuven Women nadat het na 90 en na 120 minuten wedstrijd 1-1 stond.

Luister naar Daisy Baudewijns (SV Zulte Waregem) dankzij Vrouwenteam TV:

Luister naar Luna Vanzeir (RSC Anderlecht) dankzij Vrouwenteam TV:

Luister naar Nikki Ijzerman (RSC Anderlecht) dankzij Vrouwenteam TV:

Luister naar Audrey Demoustier (SV Zulte Waregem) dankzij Vrouwenteam TV:

Luister naar Dennis Moerman (RSC Anderlecht) dankzij Vrouwenteam TV:

Lees nog meer over de finale van de Beker van België 2026 via:

Sporza.be

En via:

Website RSC Anderlecht

Bekijk de fotoreportage van Sevil Oktem en Dirk Vuylsteke rond de finale van de Beker van België via:

Sportpix.be

Voor interviews met speelsters uit het Belgische en internationale voetbal:
 

players of Club Bruge celebrating their Cup win pictured during a female soccer game between Club Brugge YLA and RSC Anderlecht in the Belgian Cup Final competition , on Sunday 30 May 2026 in La Louviere , BELGIUM . PHOTO SPORTPIX | Dirk Vuylsteke

 
PS: In de finale bij de WU16 won Club YLA eerder op de dag op het oefencentrum van RAAL La Louvière in Strépy-Bracquegnies met 5-1 tegen RSC Anderlecht.
 
Foto’s van deze finale van Dirk Vuylsteke kan U bekijken via:
Share