Share

In tegenstelling tot de Rode Duivels hebben de Belgian Red Flames zich nog altijd niet geplaatst voor een WK-eindronde. Ze kunnen daar echter in de komende maanden verandering in brengen als ze twee barrages weten te overleven. Inmiddels zijn de stadions, de wedstrijddata en de aftrapuren voor het dubbele WK-kwalificatieduel op weg naar Brazilië bekend.

Herkent U nog alle speelsters van de WK-kwalificatiewedstrijd op vrijdag 17 september 2021? Foto – (c) Sportpix.be / Stijn Audooren

De Belgian Red Flames beginnen de eerste play-off met een thuiswedstrijd op vrijdag 9 oktober 2026 tegen Polen in het vertrouwde King Power at Den Dreef Stadium in Leuven. De aftrap voor dat eerste duel is voorzien om 20 uur 15. Vier dagen later, op dinsdag 13 oktober 2026, volgt de terugwedstrijd in Polen. Het stadion voor dat duel is sommige Belgian Red Flames niet onbekend want ze speelden al eerder in het … in Gdansk. Op weg naar het WK 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland werd het daar op vrijdag 17 september 2021 een gelijkspel. Ewa Pajor opende de score in de 40ste minuut (1-0) maar Janice Cayman zorgde na 79 minuten voor de gelijkmaker en ook de eindstand: 1-1.

***Dit is dus het eerste dubbele WK-kwalificatieduel:

*Vrijdag 9 oktober 2026:

België – Polen (Leuven, 20u15);

*Dinsdag 13 oktober 2026 om 18u

Polen – België (Gdansk, 18u);

Het beeld dat de Belgian Red Flames ongetwijfeld ook straks willen zien. Een gebalde vuist na een doelpunt hier van recordinternational Janice Cayman. Foto – (c) Sportpix.be / Stijn Audooren

Indien de Belgian Red Flames zich weten te plaatsen dan volgt in de beslissende play-off richting het WK 2027 in Brazilië nog een dubbele ontmoeting met de winnaar van het duel tussen Kazachstan en Ierland.

Tickets voor het duel België – Polen zijn inmiddels te koop via:

Website RBFA – Tickets België – Polen

Voor interviews met speelsters uit het Belgische en internationale voetbal:

 

 

Share