Share

Op zaterdag 29 augustus 2026 gaat de Liga F opnieuw van start maar in de voorbije zomer zag het een tweevoudige winnares van de Women’s Ballon d’Or vertrekken. FC Barcelona zag overigens nog meerdere speelsters vertrekken en oogt minder sterk dan voordien ondanks het feit dat Aitana Bonmati de club nog altijd trouw blijft.

De Braziliaanse spits Kerolin maakte de overstap van Manchester City, kampioen in Engeland, naar FC Barcelona! Foto – (c) FC Barcelona

De voorbije zeven jaar was FC Barcelona telkens opnieuw landskampioen. Daarvoor ging de hoogste kroon naar Athletic Club (Bilbao) in 2016 en drie keer Atlético de Madrid (2017, 2018 en 2019). Barça Femeni veroverde overigens in de voorbije 15 seizoenen 11 keer de Spaanse landstitel. Dat kan in het komende seizoen misschien veranderen want FC Barcelona zag niet alleen icoon Alexia Putellas, tweemaal winnaar van de Women’s Ballon d’Or, vertrekken naar London City Lionesses. Het nam ook afscheid van Ona Battle (Arsenal), Mapi Leon (London City Lionesses) en niet onbelangrijk Salma Paralluelo. De ex-atlete die eind mei 2026 tweemaal scoorde in de finale in Oslo tegen OL Lyonnes stapte over naar de club van Michèle Kang. In hun plaats kwamen de Braziliaanse Kerolin van Manchester City en Renee van Asten, het jonge verdedigende talent van Ajax die bij haar debuut met vrouwelijk Oranje tijdens het WK-kwalificatieduel in Breda meteen scoorde tegen Frankrijk. 

Felicia Schröder verliet het Zweedse BK Häcken waarmee ze de UEFA Women’s Europa Cup won voor een nieuw avontuur bij Real Madrid! Foto – (c) Real Madrid Feminino

De grootste dreiging voor de Catalaanse trots komt bijna zeker van Real Madrid, dat zich de voorbije weken flink versterkte met als doel die kloof met hun eeuwige rivaal te dichten. Vrouwelijk Real haalde niet alleen het Zweedse talent Felicia Schröder, goed voor 4 doelpunten in de allereerste finale van de UEFA Women’s Europa Cup voor BK Häcken, maar ook nog Lineth Beerensteyn (VfL Wolfsburg), Elisa Sens (Eintracht Frankfurt), Arianna Caruso (Bayern München), Janou Levels (VfL Wolfsburg) en Andreia Jacinto (Real Sociedad). Daartegenover stonden wel enkele vertrekkers. Doelvrouw Misa Rodriguez trok naar Arsenal, de Schotse international Caroline Weir kwam bij OL Lyonnes terecht, Naomi Feller is nieuw bij PSG, Hanna Benison trok naar het Duitse Eintracht Frankfurt terwijl de bestemmingen van Teresa Abelleira en de Braziliaanse Yasmim Ribeiro, die allebei herstellen van blessures, nog niet bekend zijn.

Jassina Blom, hier nog in het shirt van de Belgian Red Flames, is na een lange blessure opnieuw speelklaar. Ze kan dit seizoen haar debuut maken in de Liga F voor Sevilla! Foto – (c) Sportpix.be / Sevil Oktem

De Spaanse Liga F telt in het komende seizoen ook wat bekenden uit het Belgische vrouwenvoetbal. Jassina Blom (ex-KAA Gent Ladies, ex-Club Brugge, ex-KVK Tienen) kan eindelijk spelen voor Sevilla nu ze volledig hersteld is van de zware blessure die ze tijdens de laatste wedstrijd van de Belgian Red Flames op het EK 2025 opliep tegen Portugal. Welma Fon (ex-Standard) begint aan haar eerste volledige seizoen bij Granada nadat ze daar begin dit jaar terechtkwam na enkele maanden in Frankrijk bij Saint-Etienne te hebben gespeeld. Thirsa De Meester verliet KRC Genk Ladies voor een eerste avontuur in het buitenland bij Eibar en Sakina Ouzraoui (ex-RWDM Girls, ex-RSC Anderlecht, ex-Club YLA) maakte kort voor de start van de competitie nog een overstap van Tenerife naar Madrid CFF!

***Dit is het programma van de openingsspeeldag in de Spaanse Liga F:

*Op zaterdag 29 augustus 2026:

Real Sociedad – Logrono (12u);

Deportivo La Coruna – Sevilla (12u);

Eibar – Espanyol (17u);

Thirsa De Meester verliet KRC Genk Ladies voor een Spaans avontuur bij Eibar! Foto – (c) SD Eibar

Madrid CFF – Granada (17u);

*Op zondag 30 augustus 2026:

Athletic Club – Levante Badalona (12u);

Alavès – Valencia (17u);

FC Barcelona – Tenerife (19u);

Real Madrid – Atletico de Madrid (21u).

Jennifer Hermoso keerde uit Mexico terug om opnieuw voor Atlético de Madrid te gaan voetballen! Foto – (c) Atlético de Madrid Feminino

Nog meegeven dat FC Barcelona – Real Madrid op het programma staat op de 6de speeldag in het weekend van zaterdag 3 en zondag 4 oktober 2026. Het duel Real Madrid – FC Barcelona is dan weer voorzien op de 21ste speeldag in het weekend van zaterdag 20 en zondag 21 februari 2027.

U kan de Liga F volgen via:

Website Liga F

Bekijk de kern van FC Barcelona voor het seizoen 2026/27 via:

Website FC Barcelona

Bekijk de kern van Real Madrid voor het seizoen 2026/27 via:

Website Real Madrid

Voor interviews met speelsters uit het Belgische en internationale voetbal:
Share