Op zaterdag 19 april 2025 stond in Londen de eerste heenwedstrijd in de halve finales van de UEFA Women’s Champions League op het programma. Arsenal Women ontving in het Emirates Stadium Olympique Lyonnais, dat al 8 keer eindwinnaar was.
Arsenal, dat in de terugwedstrijd van de kwartfinale in Londen Real Madrid uitschakelde en de enige Engelse club is die een Europese trofee won in het vrouwenvoetbal (de UEFA Women’s Cup in 2007), had goeie hoop om zich dit jaar te plaatsen voor de finale in Lissabon. Het schoot in de eerste minuut al naar het bezoekende doel via Frida Maanum maar nadat Daniëlle van de Donk (ex-Arsenal) in de vijfde minuut een rebound, na een schot van Selma Bacha gered door Manuela Zinsberger, naast trapte kreeg die droom na 17 minuten een flinke knauw toen Kadidiatou Diani op aangeven van Ellie Carpenter door de buitenspelval glipte (de VAR was nodig om dat te bevestigen) en met rechts het openingsdoelpunt tegen de touwen joeg (0-1, 17de minuut). Arsenal zocht een gelijkmaker maar kort na het halfuur stond het bijna op een dubbele achterstand toen Melchie Dumornay aan de linkerkant de bal kreeg van Tabitha Chawinga, doelvrouw Manuela Zinsberger ver voor haar doel zag staan en vervolgens met rechts een raket lanceerde. Je hoorde het thuispubliek de adem inhouden en een zucht van opluchting slaken toen de bal op de lat belandde en terug het veld in sprong (33ste minuut). Arsenal kwam daarna in de toegevoegde tijd dicht bij een doelpunt toen Alessia Russo een voorzet vanop rechts van Katie McCabe, na een kort genomen vrije trap van Beth Mead, met het hoofd tegen de lat deed belandden (45ste + 1′ minuut). Halfweg stond het in het Emirates Stadium 0-1.
Het zou in de tweede helft moeten gebeuren en bijna meteen vond Caitlin Foord (Arsenal) Christiane Endler op haar weg. Vervolgens weerde Damaris Egurrola de rebound van Alessia Russo af waarna Vannesa Gilles de bal keihard wegtrapte (52ste minuut). Kort voor het uur probeerden de bezoekers het met een vrije trap van Lindsey (Horan) Heaps in de handen van Manuela Zinsberger en aan de overkant kopte Beth Mead een voorzet vanop rechts van Frida Maanum over het doel (allebei 58ste minuut). Een gelijkmaker zou leuk zijn voor de wedstrijd en de thuisploeg werd in de 74ste minuut op haar wenken bediend. Alessia Russo kopte een hoekschop vanop rechts van Katie McCabe naast. Niets aan de hand zo leek tot Catalin Popa, de Roemeense VAR, gezien had dat Christiane Endler terwijl de kopbal al naast ging het kapsel van Leah Williamson had aangeraakt. Scheidsrechter Alina Peşu werd naar de kant geroepen en je houdt het niet voor mogelijk maar ze wees naar de stip. Leuk voor de wedstrijd en de 40.045 aanwezige toeschouwers maar uiteraard te gek voor woorden. Mariona Caldentey trok er zich niets van aan en trapte met rechts de bal links van de Chileense doelvrouw van Olympique Lyonnais (1-1, 78ste minuut). De vreugde van Arsenal was echter van korte duur want nadat Chloe Kelly even later nog een bal met rechts over het doel van Lyon trapte (81ste minuut) sloeg Olympique Lyonnais onverbiddellijk toe. Na een opbouw vanuit de eigen verdediging speelde Lindsey Heaps de bal naar de ingevallen Ada Hegerberg die op haar beurt doortikte naar de ook al op het veld opgekomen Amel Majri. Ook zij speelde in één tijd verder richting de doorspurtende Melchie Dumornay. De Haïtiaanse ging met Emily Fox in de rug en bal aan de voet richting de zestien ging die ook binnen en kruiste de bal met rechts voorbij Manuela Zinsberger (1-2, 82ste minuut). De volledige kern liep euforisch in haar richting beseffende hoe belangrijk dit doelpunt was. Joe Montemurro in het verleden nog coach bij Arsenal is zo op weg om met Olympique Lyonnais de finale van de editie 2024/25 in Lissabon te halen.
Bekijk een samenvatting van de heenwedstrijd Arsenal – Olympique Lyonnais dankzij DAZN:
De terugwedstrijd staat op zondag 27 april 2025 om 18 uur in Lyon op het programma. De andere halve finale tussen FC Barcelona en Chelsea is op zondag 20 april 2025. De finale is op zaterdag 24 mei 2025 in Lissabon.
Lees nog meer over Arsenal – Olympique Lyonnais via: